Ájurvéda – starodávna moudrost, moderný život od Kumudini Shoba

Knižná novinka!

Ájurvéda – starodávna moudrost, moderný život

autor: Kumudini Shoba

Táto publikácia veľmi zrozumiteľným a jednoduchým jazykom približuje základné princípy liečebného systému ajurvédy a načrtáva v čom sú jej princípy užitočné pre ľudí dnešnej modernej doby. Podľa krátkeho testu vnútri budete schopní určiť svoju ajurvédsku konštitúciu a vďaka tomu lepšie porozumieť svojim zvykom a príčinám svojho správania. Dozviete sa tiež ako sa o seba lepšie starať, v harmónii s vašou konštitúciou.

„Krásna a praktická knižka pre začiatočníkov o starodávnom umení ajurvédy v modernej dobe. Určite si svoju konštitúciu a žite v rovnováhe prostredníctvom jednoduchých zmien v životnom štýle. Knižka pre všetkých, ktorí hľadajú zdravie, vitalitu a dlhý život“.  – Arnie Lade (Victoria, Canada) – Autor (spolu s Dr.Robertem Svobodou) knihy Tao a Dharma: Čínská medicína a Ajurvéda (Lotus Press, Twin Lakes, 1995)

 

Kumudini Shoba, M. Sc., je ajurvédska lekárka a vynikajúca bylinkárka. Pochádza zo Srí Lanky z rodiny, ktorá sa po generácie venuje tradičnej ajurvéde. Získala akademické tituly ako v oboroch západných prírodných vied, tak ajurvédy. Tato uznávaná odborníčka a nadaná učiteľka predáva starovekou múdrosť ajurvédy a západného bylinkárstva s hlbokým porozumením ľudskej psychiky a duchovného vývoja. Žije a vyučuje v Seattli v štáte Washington v USA.

 

– My sme pre Vás vybrali (a preložili) trochu netradičnú, ale o to zaujímavejšiu ukážku z tejto novej knihy, ktorá pojednáva o piatich vrstvách vedomia človeka a o životnej energii práne.

 

Lidské vědomí: Z knihy Ájurvéda- starodávná moudrost, moderní život od Kumudini Shoba

Jeden z najviac inšpirujúcich konceptov, ktoré nám ajurvéda prináša, je myšlienka, že ľudská bytosť sa neskladá len z tela, mysli a duše. Samozrejme, že telo je domovom pre dušu a myseľ, ale život každého jedinca je udržovaný ešte jednou silou, ktorú môžeme nazvať životná energia. Tato energia je našim dynamickým centrom alebo vitalitou ľudskej prirodzenosti.Vedy ju nazývajú prána.
A je to práve prána, ktorá každému z nás umožňuje interakciu a spoluprácu s okolitým svetom. V každodennom živote musí fyzické telo, vitálna sila , prána a myseľ spolupracovať. Túto životnú energiu poznáme aj z iných kultúr, napr. v Číne je nazývaná Chi a v Japonsku Ki..

Väčšina z nás už počula o koncepte, tela, mysli a duše, ale podľa ajurvédy sa ľudská bytosť skladá z piatich vrstiev vedomia, ktoré môžeme pomenovať ako duša, duchovné srdce, myseľ, vitál (životná energie), a telo.
Pojatie týchto piatich vrstiev nevychádza z nejakého náboženstva alebo viery. Je to vízia Véd, ktorá prehlasuje, že ľudské bytie siaha za rámec prány alebo mysle. Aby sme porozumeli nášmu životu a dokázali žiť v rovnováhe, musíme venovať pozornosť tiež našim najvyšším aspektom, duši a duchovnému srdcu (príbytok duše), ktoré prebývajú v tele. Aby sme žili harmonicky, nestačí len zdravo jesť a nasledovať zásady zdravého životného štýlu. Je tiež dôležité, v súlade s našou vierou, praktikovať určitú  formu modlitby alebo meditácie…

 

Ájurvéda – starodávná moudrost, moderní život
autor: Kumudini Shoba
95 strán
viazaná, matná
rozmery: 155×170
rok vydania: 2012 (prvé vydanie)
angl. orginál: Ayurveda – Ancient Wisdom, Modern Life
edícia: Cesty k poznání
katalógové číslo: 450550
ISBN 978-80-86581-70-5
EAN 9788086581705

Prírodná kompozícia silíc - Voňavé Vianoce + 2 Produkty
Zakúpil Ladislav z Rimavská sobota
 
Zvonkohra Koshi - Oheň + 6 Produkty
Zakúpil Erika z Veľký krtíš
 
Zubná pasta Dabur Herbal s klinčekmi 100ml + 1 Produkt
Zakúpil Júlia z Čechynce
 
Zvonkohra Koshi - Voda
Zakúpil Michal z Pobedim
 
Zvonkohra Koshi - Vzduch + 1 Produkt
Zakúpil Monika z Bratislava
 
Zvonkohra Koshi - Voda
Zakúpil Katarina z Ratnovce
 
Prírodný esenciálny olej – silica SANTALOVÉ DREVO + 4 Produkty
Zakúpil Zuzana z Banská Štiavnica
 
Zvonkohra Koshi - Vzduch
Zakúpil František z Močenok